Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Chelsea shpërdoron dy herë epërsinë, Evertoni i merr pikë në “Stamford Bridge”

Chelsea nuk di të përfitojë nga ndalesa e Tottenhamit për të shpresuar për zonën Champions në Premier League. Blutë e Londrës u ndalën në një barazim 2-2 përballë Evertoit në “Stamford Bridge”, duke shpërdoruar dy herë avantazhin.

Takimi e zhbllokoi Joao Felix në minutën e 52-të, duke dhënë përshtypjen e fitores së radhës për skuadrën e Potter, 1-0.

Mirëpo epërsia e vendësve zgjati shumë pak, pasi Doucoure befasoi të pranishmit në “Stamford Bridge” me golin e barazimit (69’).

Një penallti e shndërruar në gol nga Kai Havertz riktheu avantazhin për Chelsea-n.

Mirëpo Simms, pak para se të përfundonte ndeshja, shënoi të dytin për Evertonin, atë të rezultatit përfundimtar 2-2.

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...