Premier League

Chelsea-t s’i mjafton Willian, West Hami fiton me përmbysje, feston Man. United

Chelsea prish serinë e fitoreve radhazi (6 në të gjitha kompeticionet) me një hubmje që djeg shumë, në derbin e Londrës, përballë West Hamit. Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard, edhe pse shënoi e para, u mposht 3-2 me përmbysje nga formacioni i drejtuar nga David Moyes, duke i dhënë mundësi Manchester United që pas javës së 32-të të jetë vetëm dy pikë larg bluve me garën për vendin e katërt, që bëhet edhe më e ashpër, pasi në lojë është edhe Wolves me pikë të barabarta me “Djajtë e Kuq”.

Në “Olimpic Stadium” të Londrës ekuilibri në rezultat u prish në fundit e pjesës së parë, kur braziliani Willian shënoi me 11-metërs, 0-1. Epërsia e Chelsea-t zgjati pak minuta, pasi në momentin që skuadrat po bëheshin gati për pushimin mej pjesëve Soucek barazoi 1-1.

Sapo nisi pjesë e dytë (51’) Antonio i dha avatazhin West Hamit, por në të 72-ën Willian shënoi përsëri për Chelsea-n, duke barazuar shifrat. Në fundit e sfidës, kur blutë po e rritnin edhe më shumë presionin, për të marrë fitoren, vjen goditja e rëndë për ta, pas një kundërsulmi të shpejtë, që u përmbyll me gol nga Yarmolenko, 3-2.

Një fitore e madhe kjo për West Hamin, që parakalon Watfordin dhe krijon një diferencë prej tri pikësh me Aston Villan dhe Bournemouthin, që janë në zonën e rënies.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency