Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Chelsea zyrtarizoi sulmuesin, Broja reagon në rrjetet sociale dhe “ndez” debatin mes fansave

Drejtuesit e Chelseat përforcuan organikën e trajnerit Mauricio Pochetino me sulmuesin Nicolas Jackson. 22-vjeçari mbërriti në Londër pas eksperiencës me Villareal teksa kartoni i senegalezit i kushtoi arkave të “Bluve të Londrës” 37 milionë euro.

Pas Christopher Nkunku, Jackson bëhet i dyti sulmues që mbërrin në radhët e Chelseat duke shtuar kështu konkurrencën në një repart pjesë e të cilit është edhe Armando Broja. Sulmuesi i kombëtares që ishte i pafat sezonin e kaluar pasi dëmtoi ligamentin e gjurit dhe qëndroi jashtë fushave për më shumë se gjashtë muaj, tashmë është në fazën e fundit të rikuperimit dhe gati për sezonin e ri.

Lexo edhe: 

Por, pas zyrtarizimit të Jackson, bëri habi jo pak postimi i 21-vjeçarit kuqezi në rrjetet sociale. Broja postoi një foto të tijën në Stamford Bridge, shoqëruar me dy pikëçuditëse. Ky reagim që erdhi menjëherë pas firmës me Jackson bëri që të reagonin tifozët e Chelseat të cilët e përkthyen në mënyra të ndryshme postimin e Brojës.

Shumë mendojnë se Broja do të largohet pasi nuk ka më hapësirë te Chelsea, ndërsa të tjerë mendojnë se postimi lidhej me faktin se ai është gati dhe se e ka lënë pas dëmtimin. Mbetet për t’u parë tashmë nëse pas postimit të Brojës kishte një mesazh, apo ishte thjesht një rastësi që postimi erdhi pas zyrtarizimit të Jackson. Megjithatë, është periudhë merkatoje dhe fansave nuk iu ka shpëtuar ky detaj.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...