Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Chelsea zyrtarizon një mbrojtës, spikasin vitet në kontratën e francezit

Drejtuesit e Chelsea-t janë duke punuar intensifikisht për të nënshkruar me Enzo Fernandez nga Benfica, me mesfushorin që shkëlqeu në Kupën e Botës së Katarit, aty ku u shpall kampion me Argjentinën.

Megjithatë, londinezët nuk “lënë pas dore” edhe mundësitë e tjera që ofron merkato dhe së fundmi, zyrtarizuan transferimin e mbrojtësit Benoit Badiashile. Për kartonin e 21-vjeçarit, “Blutë e Londrës” shpenzuan 35 milionë paund, para që shkojnë në arkën e klubit të Ligue 1, Monaco.

Ndërkohë, ajo që bie në sy është kontrata afatgjatë që Badiashile ka firmosur me Chelsean, teksa bëhet fjalë për një kontratë prej 7.5 vitesh. Pritshmëritë janë të larta për lojtarin në fjalë, i cili me Monaco grumbulloi plot 135 prezenca ndërsa është grumbulluar edhe në dy raste nga trajneri i kombëtares së Francës, Didier Deschamps.

Në prezantimin e tij me fanellën e Chelsea-t, Badiashile u shpreh se ishte shumë i lumtur për aventurën e re ndërsa shtoi se është duke numëruar orët që e ndajnë nga aktivizimi në ligën më të fortë europiane, Premier League.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...