Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Chiellini për procesin ndaj Juves: Kishte të drejtë Mourinho…

Chiellini për procesin ndaj Juves
Chiellini për procesin ndaj Juves

Giorgio Chiellini është rikthyer të flasë për Juventusin dhe mbi të gjitha për penalizimin e bardhezinjve me 15 pikë në mes të sezonit, dënim që u rrëzua sërish pak ditë më parë.

Ish-kapiteni i bardhezinjve pranoi se ky proces është shndërruar në qesharak dhe ka manipuluar garën për zonën Champions, duke u pajtuar me deklaratat e Jose Mourinhos.

Lexo edhe: 

“Dënimi dhe më pas anulimi i tij, të dyja në kampionat e sipër, kanë bërë të parregullt garën për zonën Champions, jo vetëm për Juven, por edhe për të tjerat. Në fund kishte të drejtë Mourinho. Ky proces duhej të dilte me një vendim para ose pas përfundimit të kampionatit, në mënyrë që të mos ndikonte në garë”, u shpreh Chiellini.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...