Merkato

Chiesa do Juventusin, por presidenca e re bllokon transferimin

Federico Chiesa do të mbetet te Fiorentina edhe për një tjetër vit, Këtë e thotë me bindje krahu i djathtë i presidentit Commisso, Joe Barone, i cili thekson se ylli i skuadrës do të veshë sërish fanellën vjollcë, për sezonin e ardhshëm.

“Chiesa do të mbetet te Fiorentina, pa ‘nëse’ dhe ‘por’. Mezi pres ta takoj Federicon në Shtetet e bashkuara, kur të vijë me skuadrën për International Champions Cup”, tha Barone për mediat italiane.

Në fakt kohët e fundit është aluduar shumë për një interes të Juventusit ndaj sulmuesit të talentuar, madje në Itali këmbëngulin se Chiesa ka edhe një akord paraprak me bardhezinjtë, por ndryshimi i pronësisë së Fiorentinës, bëri që të prisheshin edhe planet.

Klubi vjollcë kaloi në fillim të qershorit nga vëllezërit Della Vale, te manjati italo-amerikan Rocco Commisso, i cili ka ndërmend të investojë fuqishëm, për të ngritur skuadrën në nivele të larta dhe Chiesa shihet si njeriu ideal për të udhëhequr këtë projekt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency