Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

U dëmtua ndaj Romës, shtyhet me disa ditë operacioni i Chiesës

Dëmtimi në përballjen me Romën, i kushtoi shtrenjtë yllit italian të Juventusit, Federico Chiesa, që duhet t’i nënshtrohet një operacioni në gju dhe sezoni për të mund të quhet i përfunduar, pasi do të duhen më shumë se 5 muaj për rikuperimin e plotë.

Operacioni i Chiesës ishte parashikuar të kryhej këtë javë në një klinikë në Vjenë, megjithatë gjërat nuk kanë shkuar si duhet, pasi 24-vjeçari po kalon një gjendje gripale, me temperaturë e ethe, ndaj gjithçka është shtyrë me të paktën një javë.

Për fat të mirë nuk bëhet fjalë për koronavirus, pasi disa tampon radhazi, kanë dhënë rezultat negativ, megjithatë kjo gjendje shton edhe më shumë mërzinë e Chiesës, që do të duhet të përballojë një periudhë relativisht të gjatë larg fushave të futbollit.

Dëmtimi i 24-vjeçarit i ka prishur jo pak planet trajnerit Massimiliano Allegri dhe mbi të gjitha teknikut të kombëtares, Roberto Mancini, që kishte bërë planet me të për Play Off-in e Botërorit, por do të duhet të gjejë zgjidhje të tjera për sulmin.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...