Serie A

Chiesa nuk është shitje, Juventusi e heq nga merkato!

Federico Chiesa spikati në kampionatin europian duke qënë një nga protagonistët tek Italia dhe performancat e tij ishin një nga arsyet se përse të kaltrit në fund u shpallën kampionë të Europës. Paraqitjet e ofruara në një vitrinë të rëndësishme bënë që disa klube të nisnin lëzvizjet për ta afruar në skuadër, një mbi të gjithë Liverpooli.

Dëshira e Klopp për ta patur italianin në urdhërat e tij bëri që drejtuesit e kuq pak ditë më parë të dërgonin në zyrat e Juventusit një ofertë vërtetë joshëse, 100 milion euro, megjithatë me sa raportojnë mediat në Angli, klubi bardhezi nuk e ka marrë në konsideratë duke e refuzuar ofertën e klubit anglez. “Faleminderit, por jo faleminderit” , Chiesa është një ndër pikat më të forta tek “Zonja e Vjetër” dhe Allegri e mbështet shumë idenë e tij të futbollit tek aftësitë e 23 vjecarit.

Lojtari kaloi tek Juventusi në tetor të 2020-ës nga Fiorentina, formula e dakordësuar mes klubeve ishte një huazim dy-vjeçar me vlerën e 10 milion eurove, dhe në 2022-ish Juvja ka detyrimin për të blerë kartonin duke kaluar në llogarinë e Fiorentinës edhe 40 milion euro të tjera për një operacion që i ka kushtuar klubit nga Torino 50 milion euro gjithsej dhe që për shkak se e vlerëson shumë Federico Chiesën nuk pranoi ta shiste kartonin e tij  për 100 milionë tek Liverpooli , që mes blerjes dhe shitjes do të përfitonte 50 milionë euro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency