Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Chiesa zbulon idhujt: Si fëmija preferoja Kaka, tani ndjek një tjetër

Në një bashkëbisedim me fansat në rrjetet sociale, sulmuesi i Juventusit, Federico Chiesa zbuloi idhullin e tij të fëmijërisë, por edhe lojtarin aktual që preferon më së shumti. Në rastin e parë bëhet fjalë për një milanist si Ricardo Kaka, ndërsa pa brazilianin në botën e futbollit, ai ndjek Kylian Mbappe.

Për këtë të fundit Chiesa ka një konsideratë të lartë ndërsa thekson se francezi është një lojtar klasi.

Lexo edhe:

“Si fëmijë kam pasur idhull Kaka, tani lojtari që më pëlqen më shumë është Mbappe. Kemi ndërruar fanellat së bashku. Në fushë ai është një lojtar klasi, të çarmatos me një lëvizje. E përdor topin me shumë lehtësi dhe një shpejtësi që e sheh te shumë pak lojtarë.

Pastaj është mjaft mirë edhe në aspektin realizativ. Shënoi tre gola në një finale Botërori në moshën 23-vjeçare, çfarë mund të themi më shumë për Mbappe”, u shpreh Chiesa.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...