Serie A

Chievos i hiqen 3 pikë, presidenti Campedelli përjashtohet 3 muaj

Minus tri pikë në renditjen e kampionatit aktual dhe 200 mijë euro gjobë. Ky ishte vendimi i dhënë nga Gjykata e Federatës Italiane të Futbollit për Chievon, që i shpëton në njëfarë mënyrë një dënimi më të rëndë, që mund të shkonte deri -15 pikë.

Klubi nga Verona akuzohej se kishte paraqitur bilance të falsifikuara, duke rritur në mënyrë fiktive të ardhurat.

Gjykata vendosi përjashtimin për 3 muaj të presidentit Luca Campedelli, një muaj e 15 ditë për këshilltarët e shoqërisë Piero Campedelli, Giuseppe Campedelli, Michele Cordioli e Antonio Cordioli.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency