Futboll

Cikalleshi: Për kombëtaren githmonë maksimumin

Kjo e hënë duhet të ishte një prej ditëve më të lumtura për Sokol Cikalleshin, kontratë e re me një klub të ri, Osmpanlispor,  për më tepër me parametra të rëndësishëm financiar, por u kthye në një ditë të trishtueshme për sulmuesin shqiptar, pasi trajneri Christian Panucci vendosi të mos e marrë për ndeshjet e radhës  për shkak se lojtari nuk u paraqit në kohë në grumbullim. Vetë 27 vjecari në një intervistë telefonike për Sport News sqaroi opinionin publik për  situatën e krijuar me trajnerin e ri duke shprehur dhe keqardhjen për këtë vendim të marrë ndaj tij.

“Ishte një keqkuptim sepse unë doja të isha me kombëtaren. Më vjen keq që ndodhi kështu por e respektoj vendimin që ka marrë trajneri Panucc”

Osmanlispor pagoi 2 milion euro për kartonin e Cikalleshit, me futbollistin që firmosi një kontratë 3 vjecare, nga e cila do të përfitojë në total 2.5 milion euro në sezon. Një zgjedhje e ardhur për shkak të dëshirës për të qenë protagonist në cdo moment, pavarësisht se te Basaksehir trajneri I kishte garantuar vazhdimësi.

Te skuadra e re dëshira e sulmuesit kavajas është të japë maksimumin për të rikthyer Osmanlispor në Europë dhe pse nuk I pëlqen të bëjë premtime për numër golash.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency