Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Cilësohet si portieri i Botëroreve, 37-vjeçari transferohet në Serie A

Guillermo Ochoa rikthehet në futbollin europian. Portieri i famshëm meksikan, një ndër më të mirët në rolin e tij në Botëroret e fundit, do të vijojë karrierën në Serie A.

Sky Sport raporton se 37-vjeçari, të cilit i përfundon në fund të muajit kontrata me Club America, ekip ku mban shiritin e kapitenit, ka arritur akordin me drejtuesit e Salernitanës.

135 ndeshje dhe pesë pjesëmarrje në Kupa Bote numëron Ochoa me kombëtaren e Meksikës, ndërkohë që rikthehet pas 3 vitesh e gjysmë në Europë, aty ku më parë ka luajtur me skuadra si Ajaccio, Malaga, Granada dhe Standard Liege.

Portieri nga Guadalajara do të firmosë një kontratë deri në fund të sezonit me opsionin e rinovimit me një tjetër vit. Ochoa do të zbarkojë në Salerno të enjten e 22 dhjetorit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...