Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Cili është “Grupi i Vdekjes” në Kupën e Botës Katar 2022?

Shorti për Botërorin Katar 2022 na rezervon disa ndeshje shumë interesante, por cila është më e forta?

Është traditë që pas çdo shorti të Kupës së Botës të zgjidhet “Grupi i Vdekjes”, grupi i përbërë nga katër skuadrat më të forta.

Shorti për Kupën e Botës 2022 në Katar ka sjellë grupe shumë të bukura, por cili është më i vështiri?

Shorti i plotë i fazës së grupeve të Kupës së Botës 2022

Grupi A: Katar, Ekuador, Holandë, Senegal

Grupi B: Angli, Iran, SHBA, Uells

Grupi C: Argjentina, Arabia Saudite, Meksika, Polonia

Grupi D: Francë, Australi, Danimarkë, Tunizi

Grupi E: Spanjë, Kosta Rika, Gjermani, Japoni

Grupi F: Belgjikë, Kanada, Marok, Kroaci

Grupi G: Brazil, Serbi, Zvicër, Kamerun

Grupi H: Portugali, Gana, Uruguai, Koreja e Jugut

Cili është “Grupi i Vdekjes”? Duket se grupi më i vështirë në Katar 2022 është Grupi E, i cili përmban dy ish-kampionë të botës nga Evropa dhe ndoshta pretendenti më i fortë i Azisë. Spanja ishte kampione e botës në vitin 2010 për herë të fundit, ndërsa Gjermania për herë të fundit ishte në vitin 2014.

Ata të dy duhet të jenë të kujdesshëm ndaj Japonisë, ndërsa Kosta Rika provoi në “Grupin e Vdekjes” në vitin 2014, me Anglinë, Italinë dhe Uruguain, në një garë për në çerekfinale.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...