Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Çinari i jep fitoren Shkëndijës, ndalet Shkupi

Eraldo Çinari i jep tri pikë Shkëndijës së Tetovës në sfidën e shtëpisë përballë Pobedën (1-0).

Sulmuesi shkodran, i transferuar gjatë merkatos së dimrit te kuqezinjtë, realizoi golin e tij të parë në sfidën e dytë në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut.

Shkëndija, me këtë fitore ngjitet në vendin e tretë 31 pikë, 8 më pak se Struga kryesuese.

Lexo edhe:

Shkupi ia lë Strugës kreun e klasifikimit të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut. Skuadra nga Çairi u mposht 2-1 nga Sileksi në qytetin e Kratovës duke mos përfituar nga barazimi i struganëve që ditë më parë.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e dyfishtë të vendësve, që e gjetën rrugën e rrjetës me Milosavljevic në minutën e katërt dhe Gjorgjievskin në të 30-tën.

Goli i Danfa në pjesën e dytë nuk i mjaftoi Shkupit për të shmangur humbjen në këtë transfertë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...