Kategoria Superiore

Çinari: Kemi sulmin më të mirë, shpresoj të bëj hapin jashtë Shqipërisë

Shënoi një gol dhe shërbeu për finalizimin e Asanit, por humbi disa mundësi të tjera të arta për shënim. Gjithsesi, Eraldo Çinari ishte ndër më të mirët në radhët e të kuqve në këtë sfidë. Në “Gol pas Goli” sulmuesi shkodran deklaroi:

“Nuk na kanë munguar lojërat e mira, por rezultatet. Kishim hyrë për 3 pikët, sepse ne luftojmë për objektivat madhorë. Sot ishte një ndeshje shumë e mirë dhe ia arritëm, dolëm me 3 pikë. Jemi sulmi më i mirë, çdo gjë fillon nga poshtë, mbrojta, mesfusha dhe sulmin. Kur komponentët punojnë ashtu siç duhet, është më e thjeshtë para portës.”

Pozicioni ideal në sulm: “Që i vogël kam luajtur në krah, si djathta dhe majtas, por edhe sulmues. Do i shërbej ekipi ku të ketë nevojë, por pozicion im natyral është djathtas. Përderisa jemi sulmi më i mirë, kjo do të thotë që ndërtimet e lojës janë më të mira se në ekipet e tjera. Në ndeshje të caktuara nuk kemi qenë ashtu siç duhet dhe kemi pësuar shumë gola.

E ardhmja: “Nuk di asgjë për ofertat. I kam lexuar, për momentin jam i fokusuar te Partizani. Si çdo futbollist, që do të bëjë hapin jashtë, edhe unë kam qejf të bëj këtë hap, shpresoj ta bëj sa më shpejt”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency