Kupa e Shqiperise

Çinari “njeriu i Kupës”, kërkon gol edhe në derbi

Eraldo Çinari është shndërruar në njeriun e Kupës për Partizanin. 21-vjeçari shkodran në dy ndeshjet ndaj Tërbunit realizoi tre herë për të kuqtë duke treguar se ka hedhur pas krahëve dhe momentin e vështirë pas dëmtimit.

Për një lojtar që si objektiv ka gjetjen e portës, shënimi i një goli është gjithmonë i rëndësishëm, sepse e çliron psikologjikisht dhe i jep trajnerit sinjale edhe për aktivizimin e tij më të shpeshtë, siç shpreson edhe vetë Çinari.

“Për çdo sulmues, gjetja e golit është mjaft e rëndësishme pasi të ndihmon psikologjikisht. Shpresoj të kem më shumë minuta dhe të vijoj me këto ritme edhe në kampionat”, u shpreh sulmuesi shkodran.

Këtë të premte, Çinari do të jetë për herë të parë pjesë e derbit të kryeqytetit, një sfidë që 21-vjeçari e ka parë gjithmonë si spektator, por emocionet e së cilës pret me padurim t’i përjetojë tashmë nga afër.

“Kur isha te Vllaznia kam luajtur kundër të dyjave, por tani dua të përjetoj ndjesitë e të luajturit në një derbi. Dua shumë që të luaj në fushë, por mbi të gjitha që të marrim edhe fitoren”, deklaroi Eraldo Çinari.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency