Premier League

City i Guardiolës disfatë me goleadë, Tottenhami lë 2 pikë “in extremis”

Çfarë shuplake për Pep Guardiolën në Premier League! Në javën e dytë të elitës së futbollit anglez, Manchester City, që drejtohet nga trajneri spanjoll, u mposht 2-5 në “Etihad Stadium” nga Leicester City.

Tregolësh i Jamie Vardit, dy finalizime të të cilit u shënuan me 11-metërsh, ndërsa dy golat e tjerë të “dhelprave” mbajnë firmat e Madisson dhe Tielemans (të dy me 11-m). Nuk u vlejti për asgjë Citizen goli i realizuar nga Mahrez, një ish i Leicesterit, që në minutën 5-të, dhe finalizimi me kokë i Ake në minutën e 83-të. Interesant fakti që 4 nga 5 golat e Leicesterit u shënuan me penallti.

5 gola në vetëm 3 ndeshjet e para për Jamie Vardy-n, që edhe në sfidën hapëse në Premier League ndaj West Brom, realizoi dy herë nga pika e bardhë e penllatisë (0-3).

Zhgënjim edhe për Tottenhamin e Jose Mourinhos, që humbi 2 pikë “in extremis” në takimin e shtëpisë ndaj Newcastle. Spurs-ave nuk u mjaftoi goli i Lucas Mouras, i asistuar nga Harry Kane, në minutën e 25-të, pasi në minutën e 7-të shtesë miqtë fituan një 11-metërsh, që u shndërrua në gol nga Wilson, për rezultatin final 1-1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency