Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“City-Inter? Haaland e Lautaro në të njëjtin nivel! Zikaltrit kanë një avantazh”

Jurgen Klismann po e pret me emocione finalen e Champions League: Manchester City-Inter. Ish-sulmuesi i njohur gjerman, mbetet një tifoz i flaktë i zikaltërve italiane, pasi ka luajtur me Interin (1989-1992).

Emocionet po rriten dhe unë ndihem njësoj si çdo tifoz zikaltër. Nuk e prisja Interin në finalen e Champions League, e them sinqerisht. Por është finale dhe gjithçka mund të ndodhë.

City ka një skuadër fenomenale, por Interi ka një avantazh. Pasi nuk ka asgjë për të humbur. Futbolli italian po reagon me krenari pas mungesës së Kombëtares në Botëror.

Lexo edhe:

Haaland? Erling është një numër 9-sh përrallor, i pandalshëm. Mbrojtësit e Interit duhet ta përballojnë me guxim, nuk është e nevojshme të parkohet autobusi.

Mos të harrojmë që Interi ka Lautaro Martinez, i cili është pjekur shumë si futbollist. Ai nuk është më pak i mirë se Haaland. Argjentinasi është tani në nivelin e sulmuesve të mëdhenj”, theksoi trajneri i Koresë së Jugut.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...