Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

City mendon “hakmarrjen”, sulm total për mbrojtësin e Arsenal

Kampionët e Anglisë, Manchester City po mendon seriozisht për mbrojtjen dhe emri më i lakuar për momentin është Kieran Tierney.

Skocezi shihet si i duhuri edhe nga Pep Guardiola dhe pse 25-vjeçari nuk ka luajtur rregullisht me Arsenal.

Në premierën e këtij sezoni, Tierney luajti vetëm 8 minuta, ndërsa edicionin e kaluar, ishi i Celtic zhvilloi vetëm 22 ndeshje (shënoi 1 gol) në Premier League.

Bisedimet kanë nisur dhe City mund të përfitojë edhe nga vetë dëshira e lojtarit që kërkon të largohet nga Londra.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...