Premier League

City nuk ndalet, fiton United, ‘ngecin’ Arsenali e Liverpooli

Manchester City ka marrë fitoren e 15 radhazi dhe të 16-ën në total, në 17 javë të Premier Leagues. Skuadra e Guardiolës triumfoi me rezultatin e thellë 0-4 në transfertën ndaj Swansea-t, ku vendosën dopieta e David Silvës dhe golat e De Bruyne dhe Agueros.

Fitore të thellë mori edhe Leicesteri në transfertën ndaj Southamptonit, me rezultatin 1-4. Mahrez, King dhe Okazaki dy herë, shënuan në portën e vendasve, ndërsa për Southamptonin ishte Yoshida që dërgoi topin në rrjetë.

Manchester United i falet golit të Romelu Lukakut në pjesën e parë, për të marrë 3 pikët ndaj surprizës së Premier Leagues, Bournemouthit. Skuadra e Mourinhos tregoi shumë dëshirë për t’u rikthyer te fitorja, pas humbjes në derbin e para 3 ditëve, por nuk arriti të konkretizonte më shumë se një herë në portën e miqve.

Edhe Totenhami triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Brightonit, 3 ditë para sfidës më të rëndësishme të fundjavës, asaj ndaj City-t të Guardiolës. Aurier në pjesën e parë dhe Son Heung-Min në të dytën, shënuan dhe i dhanë 3 pikët skuadrës londineze.

Mesjava nuk ka qenë aspak e këndshme për Liverpoolin, që për të dytën ndeshje radhazi në ‘Anfield Road’, ndalet në barazim. ‘The reds’ nuk arritën të dërgojnë topin në rrjetën e portës së West Bromit, ndonëse krijuan disa mundësi të mira. Barazim pa gola mori edhe Arsenali në transfertën ndaj West Hamit të rilindur.

Premier League kryesohet bindshëm nga Manchester City me 49 pikë, 11 më tepër se Unitedi i vendit të dytë. Në vendin e 3-të renditet Chelsea me 35 pikë dhe në të 4-tin Tottenhami e Liverpooli me 31.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency