Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

City shpërblen Foden, gati ta shndërrojë në britanikun më të paguar të historisë

Phil Foden ishte padyshim lojtari kryesor i Manchester Cityt në sezonin që lamë pas me fantazistin që jo më kot u shpall në fund edhe si “Lojtari i Sezonit” në Premier League. Foden zhvilloi në total 57 ndeshje këtë sezon duke realizuar plot 27 gola dhe 12 asistë, teksa drejtuesit e “The citizens” kanë nisur tashmë të mendojnë rinovimin e kontratës së 24-vjeçarit për të mbajtur larg klubet e tjera të Europës.

Lexo edhe:

Kontrata aktuale e Foden skadon në vitin 2027, ndërsa nëse gjehet gjuha e përbashkët atëherë palët do të zgjasnin bashkëpunimin deri në vitin 2030.

Sipas “The Sun”, nëse Foden e nënshkruan këtë kontratë atëherë do të shndërrohej menjëherë në britanikun më të paguar në histori teksa rroga e tij do të kapërcente nga 200.000 paund në javë që përfiton aktualisht, në 375.000 paund në javë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...