Premier League

City triumfon dhe ruan ritmin e Liverpoolit

Në sfidën e fundit të javës së 22-të të Premier Leagues, Manchester City mposhti Wolvesin me rezultatin e pastër 3-0, duke ruajtur ritmin e Liverpoolit kryesues të renditjes.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola zhbllokoi sfidën që në minutën e 10’ me anë të sulmuesit brazilian Gabriel Jesus, pas një asisti të marrë nga gjermani Leroy Sane.

Në minutën e 39’ ishte sërish braziliani, i cili ekzekutoi saktë një 11-metërsh dhe shënoi golin e dytë për “citizens”, ndërsa rezultati u vulos nga një autogol o Coady në minutën e 78’.

Me këtë 3-pikësh të marrë në “Etihad Stadium”, Manchester City shkon në kuotën e 53 pikëve, 4 më pak se Liverpooli kryesues dhe 5 më shumë se Tottenhami i vendit të tretë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency