FA Cup

City zgjohet në fund, shmang turpërimin nga skuadra e kategorisë së katërt

Manchester City shmangu një eliminim të turpshëm në FA Cup përballë skuadrës së kategorisë së katërt, Cheltenham, e cila deri 9 minuta para përfundimit të kohës së rregullt po kryesonte 1-0 me gol të May në minutën e 59-të.

Skuadra e Pep Guardiolës, që me sa duket e kishte marrë lehtë këtë kundërshtar, u ndie nën presion dhe kjo u dallua nga fakti që barazimi erdhi sapo nisi 10-minutëshi i fundit i takimit.

Citizens i shpëtoi fillimisht Foden, që shënoi golin e barazimit, ndërsa Gabriel Jesus, realizoi të dytin vetëm tri minuta më pas, ndërsa në shtesë e tundi rrjetën edhe Ferran Torres, për rezultatin përfundimtar 1-3.

Tashmë vëmendja e e Manchester City-t kthehet në Premier League, ku e pret sfida me Sheffield United, më 27 janar, në “Etihad”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency