Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Çmendet” Al-Ittihad, një delegacion me ofertë mbi 200 mln euro për Salah mbërrin në Liverpool

Jurgen Klopp ishte i qartë, Mohamed Salah nuk do të largohet nga Liverpooli pavarësisht ofertave të të paraqitura nga Al-Ittihad, klubi që tashmë ka blerë N’Golo Kante, Karim Benzema dhe ishin e “The Reds”, Fabinhon.

Shitja e tij, të paktën për këtë sezon, nuk konsiderohet aspak nga trajneri gjerman, por në orët e fundit klubi saudit, sipas raportimeve të medieve britanike, ka dërguar një delegacion në Liverpool për të bërë një ofertë të tretë për egjitianin, pasi dy të parat u refuzuan nga “The Reds”.

Lexoni edhe: 

Al-Ittihad është i gatshëm të paguajë një shifër mbi 200 milionë euro për Salah, shumë kjo që mendohet se mund të shkaktojë lëkundje në radhët e krerëve të Liverpool-it.

Al-Ittihad shpreson të arrijë një marrëveshje në mbrëmjen e kësaj të marte, përndryshe ata do të largojnë vëmendjen në një objektiv tjetër.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...