Merkato

Çmendet Bayerni, 150 milionë euro për dy “tulipanët”

Konsiderohen dy “xhevahirë” të futbollit holandez dhe gjysma e klubeve të mëdha të Europës është gati pr të investuar shuma të mëdha për shërbimet e tyre. Për Frenkie de Jong e Matthijs de Ligt, i pari mesfushor dhe u dyti qendërmbrojtës i Ajaxit të Amsterdamit, po bëhet gati një ofertë “faraonike”, që mund të arrijë plot 150 milionë euro në total.

Mediat holandeze kanë zbuluar që të dy 20-vjeçarët, që janë rritur bashkë në akademinë e Ajaxit, i kanë kërkuar drejtorit sportiv, Marc Overmars, që kur të shiten kjo do të ndodhë në “paketë”, pra të transferohen të dy në të njëjtën skuadër.

Ndërkohë, “Bild” shkruan se klubi bavarez ka programuar një rinovim të thellë të skuadrës vitin e ardhshëm dhe është I vendosur të investojë te dy talentët e “harkëtarëve”. Si de Jong, ashtu edhe de Ligt pëlqehen edhe nga Chelsea, Barcellona, Juve e Inter.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency