Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Çmendet” Bayerni, ofron 90 milionë euro për objektivin e Chelsea-t

Kampionët e Gjermanisë janë shumë aktiv në këtë merkato. Pavarësisht situasës së ndërlikuar me Lewandowski-n dhe pas zyrtarizimit të Sadio Mane, bavarezët janë të gatshëm të “rrëmbejnë” objektivin e Chelsea-t.

Bëhet fjalë për mbrojtësin holandez De Ligt, i cili me shumë mundësi do të largohet nga Torino. Juventus tani po “fërkon” duart pasi gara midis bavarezëve dhe londinezëve është ndezur.

Mediat gjermane bëjnë me dije se, drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic ka udhëtuar fshehurazi për në Itali dhe negociatat kanë nisur për të gjetur një marrëveshje që De Ligt të transferohet në Gjermani. Bavarezët janë të gatshëm të paguajnë 75 milionë euro këtë verë dhe 15 milionë të tjera në formë bonuseshe.

Drejtori i Përgjithshëm i tyre Maurizio Arrivabene deklaroi se tani, në “botën” e futbollit është e vështirë të mbash një lojtar kundër dëshirës së tij dhe gjithmonë ka një zgjidhje.

Gjithsesi, Bayern nuk është pa rival, pasi Chelsea është në kërkim të një qëndërmbrojtësi, pasi Tuchel kërkon të përforcojë skuadrën për sezonin e ri dhe De Ligt ishte në krye të listës së dëshirave.

De Ligt ka kontratë me “Zonjën e Vjetër” deri në verën e vitit 2024 dhe në javët e fundit është përfolur shumë se marrëdhëniet midis holandezit dhe italianëve janë “krisur” pasi ishi i Ajax nuk ka pranuar të rinovojë kontratën e re.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...