Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Çmendet” De Laurentiis, i ndërpret Politanos intervistën “live”

Pragndeshje “e tensionuar” në Barcelonë. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ishte protagonisti i një skene aspak të zakonshme të transmetuar drejtpërdrejt në “Sky Sport”.

Pikërisht gjatë intervistës rutinë një ditë para ndeshjes së Champions League, Matteo Politano është ndërprerë nga presidenti i të kaltërve.

Një ngjarje e paplanifikuar që ka habitur të gjithë, përfshirë edhe mikpritësit, në prag të një prej ndeshjeve më të rëndësishme të sezonit të Napolit.

Në mes të “Mondo Gol” u zhvilluan intervistat me trajnerin Francesco Calzona dhe Matteo Politanon.

Gjatë kësaj të fundit, De Laurentiis ndërpreu gjithçka dhe largoi lojtarin e tij.

“Politano! Politano! Ai nuk mund të flasë me ty!”

Nuk dihen ende shkaqet e veprimit të presidentit De Laurentiis, pasi ai është shfaqur i tërbuar pasi është filmuar nga kamerat e “Sky Sport”.

Bëhet e ditur se pronari i Napolit ka vendosur të mos i lërë lojtarët e tij të flasin për DAZN-in, por situata me “Sky” është e re dhe me siguri do të sqarohet në orët në vijim.

Gjatë ndeshjes mes Napolit dhe Juventusit u bë i ditur vendimi i klubit italian për të mos dhënë intervista për DAZN-in.

Lexo edhe:

Në konferencën për shtyp, pas ndeshjes, vetë Aurelio De Laurentiis bëri të ditur vendimin, por pa treguar arsyet për këtë.

“E kemi mbyllur me DAZN-in: tani e tutje do të flasim me Rai-n dhe Sky-n”.

Siç ka raportuar më pas “Corriere della Sera”, Napoli është gjobitur rreth 100 mijë euro Lega Serie A për shkeljen e marrëveshjeve të të drejtave televizive.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...