Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Çmenduri e Marc Marquez, përplas dhe nxjerr jashtë garës pilotin e Aprila-s (VIDEO)

Çmenduri e Marc Marquez
Çmenduri e Marc Marquez

Çmenduri e Marc Marquez në Çmimin e Madh të Portimaos në Portugali. Piloti spanjoll u fut keq në kthesën e tretë të pistës dhe u përplas me portugezin Oliveira, duke bërë që të dy të mbyllin garën që në fillim.

Natyrisht kritika të pafundme për Marquez, i cili nxori nga gara “djalin e shtëpisë”, pasi sytë e fansave ishin pikërisht te piloti i Aprila-s, portugezi, Miguel Oliveira.

Vërshëllima për Marquez në momentin e daljes nga pista, teksa drejtuesit e Aprila-s kërkuan dënim të spanjollit, në mënyrë që të mos përsëriten më incidente të tilla.

Lexo edhe:

    1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
    2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
    3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
    4. Momente paniku në Spanjë, futbollisti humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

Sa i përket garës, ishte italiani kampion në fuqi i botës, Pecco Bagnaia, që me Ducatin e tij, ia doli të triumfojë në Moto GP Portimao, ndërsa Vinales u mbyll i dytë dhe Marco Bezzecchi kompletoi podiumin

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...