Formula 1

Çmimi i Madh i Bakusë, te Ferrari duan fitoren e parë

Formula 1 do të vijë këtë fundjavë me garën e katërt sezonale, ku natyrisht që në skuadrën italiane të Ferrarit janë të shqetësuar për të gjetur sa më shpejt fitoren e parë.

Pas 3 garave të para, të shoqëruara nga problemet në makina dhe mungesa e fatit, drejtues e pilotë të “kokëkuqes” janë të gjithë të angazhuar për të bërë mjaft mirë në Çmimin e Madh të Bakusë, në Azerbajxhan.

“Një nga sfidat e Bakusë, është të gjesh balancimin e duhur aerodinamik, pasi ka kthesa të ngadalta, por edhe momente kur duhet të tregohesh shumë i shpejtë”, tha gjermani Sebastian Vettel.

“Bakuja është një nga pistat e mia të preferuara dhe kam bërë gjithmonë mirë këtu. Kam fituar në Formula 2 dhe kam marrë pikët e në Formula 1, pikërisht në këtë pistë. Është një pistë unike, që kërkon përqendrim maksimal, pasi në një moment po gabove, e sheh veten pas murit”, tha piloti tjetër i Ferrarit, Leclerc.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency