Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Çmimi më i veçantë për futbollistin më të mirë të ndeshjes jepet në Zambia

Knnedy Musonda është një sulmues nga Zambia, që kohët e fundit u transferua nga skuadra Power Dynamo tek Young Africans SC. Në përfundim të një ndeshjeje të ekipit të tij, u përzgjodh lojtari më i mirë dhe për këtë arritje mori edhe një çmim: pesë kartonë me vezë.

Dy prej kartonëve të mbushur e vezë i fitoi për një gol të shënuar në ndeshjen e fundit, dhe tre të tjerë iu dhanë për shkak të paraqitjes së tij të përgjithshme.

Është pa dyshim një nga çmimet më të pazakonta që u jepen futbollistëve, por është gjithashtu mjaft i dobishëm. Vezët janë të shtrenjta këto ditë. Një karton me vezë ndoshta është shumë më i vlefshëm se një trofe plastik.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...