MotoGP

Çmimin e Madh te Francës e fiton Marc Marquez

Marc Marquez triumfon në Çmimin e Madh të Francës dhe ngjitet në vendin e tretë të renditjes së përgjithshme për pilotë në Moto GP. Spanjolli i Hondës e kaloi i pari vijën e fininishit në përfundim të një gare pak spektakolare, duke mbajtur pas vetes dy pilotët e Ducatit, Andrea Dovizioso dhe Danilo Petrucci. Vendi i katërt shkoi për Jack Miller.

Një vend i pestë i mirë për Valentino Rossin, që u mbrojt mirë në një fundjavë të vështirë për të.  Rrëzohet dhe detyrohet të tërhiqet Maverick Vinales. Mar Marquez me këtë sukses forcon pozitat në vendin e parë dhe e çon në 8 pikë më shumë diferencën me Dovizioson.

Mbërritja:

Klasifikimi i përgjithshëm:

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency