Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Commisso tallet me Juven: Tani kemi dy sulmues dhe 70 milionë euro më shumë

Commisso tallet me Juven
Commisso tallet me Juven

Commisso tallet me Juven. Presidenti i Fiorentinës nuk e kursen ironinë me bardhezinjtë, teksa gjithçka e lidh me operacionin e transferimit të Vlahovic.

Torinezët paguan rreth 85 milionë euro në total për sulmuesin serb, ndërsa kreu i Fiorentinës zbulon se klubi vjollcë ka dalë padyshim më i fituar nga ai operacion.

LEXO EDHE: 

“Në planin sportiv dhe ekonomik, ne kemi dalë shumë të fituar nga shitja e Vlahovic. E shitëm 85 milionë euro dhe me 15 milionë euro morëm dyshen Jovic-Cabral. Të dy së bashku kanë shënuar 20 gola këtë sezon, ndërsa Vlahovic vetëm 10. Pra tani kemi dy sulmues më të mirë dhe 70 milionë euro më shumë në llogari”, tha presidenti i Fiorentinës.

Rocco Commisso ka deklaruar gjithashtu se në Itali sheh vetëm Interin e Napolin një hap më lart dhe vendos klubin vjollcë në të njëjtin nivel me Milanin e Juventusin, për cilësi loje e organike.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....