Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Conference League/ Partizani dhe Tirana “migrojnë” në “Elbasan Arena”

Departamenti i Komunikimit në Federatën Shqiptare të Futbollit, bën me dije se Partizani dhe Tirana ndeshjet në kualifikueset e UEFA Conference League do t’i luajnë në stadiumin “Elbasan Arena”.

Partizani do të zhvillojë ndeshjen e parë kundër Marsaxlokk (Maltë) të enjten e 11 korrik (ora 20:00) në stadiumin “Elbasan Arena”.

Në të njëjtin stadium Tirana do të luajë një javë më pas (18 korrik) sfidën e kthimit ndaj Torpedo Kutaisit (Gjeorgji). Në të njëjtën orë.

Lexo edhe:

Gjithashtu në “Elbasan Arena” do të luajë ndeshjen e kthimit të raundit të parë të UEFA Champions League edhe Egnatia. Përballë Borac Banja Luka (Bosnje).

Takim që do të zhvillohet në datë 17 korrik, duke nisur nga ora 21:00. Ndërsa Vllaznia, ndeshjen e kthimit ndaj Valur (Islandë) do ta luajë në stadiumin “Loro Boriçi”. Në datën 18 korrik, ora 18:00.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...