Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Conference League/ Përleshje me 7 tifozë të plagosur dhe nisja rreth një orë me vonesë, ja si u mbyll Nice-Koln (VIDEO)

Një gjendje “lufte” mund të konsiderohet ndeshja e Nice-Koln e vlefshme për fazën e grupeve të Conference League. Kjo përballje ka nisur rreth një orë me vonesë, pra nga ora 18:45 që ishte planifikuar takimi startoi në orën 19:40.

Tifozeritë e dy skuadrave në fjalë janë përplasur dhe nga raportimet ndërkombëtare bëhet me dije se ka 7 persona të plagosur, mes të cilëve dy në gjendje të rëndë.

Ndërkohë, për t’u rikthyer te takimi, dy skuadrat janë ndarë në paqe me barazimin 1-1, me golin e parë që e realizuan gjermanët në minutën e 19’ me Tigges,

Teksa në minutën e 62’ ishte Nice që do të gjente rrugën drejt rrjetës dhe barazimin me Delort.

Vlen të theksohet se kjo sfidë është shoqëruar me forca të shtuara sigurie.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...