Conference League

Conference League/ Rival turk për Xhakën, Lushkja në Beograd! “Buzëqesh” Lazio

Në Nion të Zvicrës hidhet shorti i raundit me eliminim direkt të Conference League. Skuadrat pjesëmarrëse në këtë kompeticion njihen me rivalët direkt.

Vendet e para të fazës së grupeve kalojnë menjëherë në raudnin tjetër, ndërsa në këtë raund do të përballen 8 skuadrat e vendeve të dyta të Conference League dhe 8 skuadrat që vijnë nga Europa League.

Tetë skuadrat që janë kualifikuar direkt në fazën tjetër janë Basaksehir, West Ham, Villarreal, Nice, AZ Alkmaar, Djurgarden, Sivasspor, Slovan Bratiskava.

Nga shorti janë formuar çiftet:

  1. Qarabag – Gent
  2. Trabzonspor – Basel
  3. Lazio – CFR Cluj
  4. Bodo/ Glimt – Lech Poznan
  5. Braga – Fiorentina
  6. AEK Larnaca – Dnipro-1
  7. Sheriff Tiraspol – Partizan Belgrade
  8. Ludugorets – Anderlecht

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency