Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Conference League/ Super Fiorentina, bind me 3 gola përballë Hearts (VIDEO)

Hearts-Fiorentina u mbyll me rezultatin 0-3, golin e parë e realizuan italianët, me Mandragoran që e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 4’, me një goditje me kokë.

Ndërsa në minutën e 42’ një perlë e Kouame e thelloi avantazhin e Fiorentinës. Situata u vështirësua për Hearts, pasi ën minutën e 48’ Neilson mori karton të kuq dhe e la ekipin e tij në inferioritet numerik. Ndërsa në minutën e 79’ Fiorentina gjeti golin e tretë me Jovic, i cili u asistua nga Kouame.

Hearts-Fiorentina (0-3)

Conference League 

79’-Gool! Fiorentina gjen golin e tretë pas një kundërsulmi. Falë një asisti nga Kouame, Jovic e dërgon lehtë topin në rrjetë.

42’-Gool! Fiorentina thellon avantazhin. Kouame u dhuron golin e dytë italianëve me një goditje spektakolare. 

04’-Goool! Fiorentina gjen shpejt rrugën drejt rrjetës, pas një goditje me kokë Mandragora u dhuron avantazhin italianëve.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...