Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Conference League/ West Ham merr fitore minimale ndaj Anderlecht, “dështon” Nice

Janë mbyllur ndeshjet e mbetura të raundit të katërt për fazën e grupeve të Conference League. West Ham fitoi me rezultatin 2-1 nda Anderlecht në “London Stadium”, në një sfidë që e dominuan.

“Hammers” gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 14’ me Benrahma, ndërsa Boëen realizoi golin e dytë për vendasit. Teksa për miqtë rrugën drejt rrjetës e gjeti vetëm Esposito, i cili realizoi në minutën e 89’.

Rezultatet e tetë takimeve të orës 21:00 të raundit të 4-ët të fazës së grupeve të Conference League:

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...