Futboll

CONMEBOL cakton datën dhe stadiumin pritës të finales të Kupës së Libertadores

Konfederata e Futbollit në Amerikën e Jugut (CONMEBOL) ka vendosur sot edhe datën e stadiumin pritës të finales së Kupës së Libertadores, një kompeticion i ngjashëm me Ligën e Kampionëve në Europë.

Kështu është vendosur që ndryshe nga edicionet e kaluara, këtë herë finalja të luhet me një ndeshje teke, më 30 janar në stadiumin mitik brazilian “Maracana”, por pa praninë e tifozëve, për shkak të situatës së krijuar nga pandemia.

Pas mesnatës së sotme do të luhen edhe gjysmëfinalet e kthimit Santos – Boca Juniors dhe Palmeiras – River Plate, ku vlen të theksohet se skuadrat braziliane janë favorite për të kaluar në finale.

Kjo pasi Palmeiras arriti të triumfojë 0-3 në ndeshjen e parë ndaj River Plate, ndërsa Santos mori një barazim pa gola në “Bombonera” ndaj Boca-s dhe sonte do të provojë një fitore qoftë edhe minimale për të kaluar në finale.

Fituesi i Kupës së Libertadores do të marrë pjesë më pas në Botërorin e Klubeve, kompeticion që do të zhvillohet gjatë muajit shkurt në Katar dhe do të jetë një test për organizatorët, në prag të Kupës së Botës në 2022-shin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency