Serie A

Conte: Diçka e bukur t’i japësh fund mbretërimit të Juves!

Pas fitores ndaj Sassuolos, Antonio Conte nuk mund të jetë ndryshe veçse i kënaqur, skuadra e tij po udhëton drejt titullit kampion, duke ndërprerë ciklin e jashtëzakonshëm të Juventusit, dhe trajneri i Interit natyrisht që e admiron arritjen e këtij objektivi.

“Do të ishte diçka e bukur t’i japësh fund mbretërimit të një skuadre që fiton prej 9 vitesh, por është e paevitueshme që nga tani e deri në fund të sezonit, do të ketë tension pasi topi peshon më shumë”.

Padyshim që një armë vendimtare për këtë Inter është dyshja e sulmuesve, me Conten që ju jep meritat që ju takojnë ndërsa flet edhe për Alexis Sanchez i pakënaqur për impenjimin e pakët.

“Lautaro dhe Lukaku punojnë bashkë prej shumë kohësh, e dinë se çfarë pozicionesh duhet të mbajnë dhe e bëjnë shumë mirë, pasi lëvizin gjithmonë të sinkronizuar. Dua të vlerësoj edhe Alexis Sanchez, nuk mund të them që po e penalizoj, pasi meriton të luajë edhe ai, por duke parë se çfarë bëjnë Lautaro dhe Lukaku ai është një alternativë e rëndësishme, Shihet kur hyn në fushë, ka karakteristika të ndryshme, është  me teknik.

Pas ndeshjes foli dhe Luataro Martinez, autor i golit të dytë që siguroi fitoren zikalttër, argjentinasi foli për impaktin që ka patur te ai Conte si dhe për shokun e repartit Lukaku.

“Jam i kënaqur, për mua është një ëndërr të jem në një skuadër të madhe. Po përmirësohem çdo ditë, por duhet të vazhdoj kështu me përulsi për të transmetuar në fushë besimin e shokëve. Conte më ka rritur shumë psikologjikisht dhe taktikisht. Lukaku është mjaft i aftë brenda dhe jashtë fushe. Sakrifikohet si të gjithë ne të tjerët, por dua t’i bëj komplimente gjithë skuadrës”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency