Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Conte: Diego Costa, është kapitull i mbyllur

Diego Costa është një kapitull i mbyllur për Antonio Conten. Tekniku i “Bluve të Londrës”  në cdo dalje të tij përpara mediave, nuk i shpëton dot pyetjes në lidhje me cështjen e sulmuesit Costa. Italianit i është  kërkuar të bëjë në koment  në lidhje me akuzat e fundit  të  lëshuara nga ana e 28-vjecaritt, i cili akuzon kampionët e anglisë se po e trajtojne atë si një kriminel dhe po e mbajnë të burgosur.

“Të gjithë ata që janë pjesë e Chelsea e dinë shumë mirë se cfarë ndodhi sezonin e kaluar. Nuk kam aspak ndërmend të flasë për këtë temë, pasi sipas meje është një ceshtje që i përket së shkuarës. Fokusi im në këto momente është ecuaria pozitive në kampionat.”

Më pas numri një i stolit të Chelsea foli për merkaton dhe për takimin e fundjavës ndaj Tottenham. Conte deklaroi se përball ekipi do të ketë një kundërshtarë të fortë dhe se vëmëndja duhet të jetë maksimale nga ana e të gjithë futbollistëve, nëse nuk duam që ta nisim kampionatin me humbje.

“Nuk e di nëse do të realizojmë të tjera transferime, momentalisht jam i fokusuar në përmisim e lojës së  skuadrës. Përsa i përket sfidës ndaj Tottenham, jam koshient në lidhje më gjëndjen  e ekipit. Disa prej futbollistëve nuk janë në gjëndjen e tyre më të mirë. Duhet të japim maksimumin nëse duam të rrëmbejmë një rezultat pozitiv përballë një kundershtari të vështirë.”

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...