Serie A

Conte: Dominuam ndeshjen, por nuk mund të shpërdorojmë kaq shumë

Antonio Conte është shfaqur mjaft i mërzitur në përfundim të derbit ndaj Interit, teksa në konferencën për shtyp ka pranuar se është i kënaqur nga paraqitja e të tijve dhe se sot u ka munguar sërish fati.

Çfarë nuk ka shkuar në ndeshjen e sotme?
Kemi krijuar raste të shumta, por nuk i kemi shfrytëzuar si duhet. Milani ka qenë me fat, pasi ka shënuar në vetëm dy goditje në portë, ndërsa ne bëmë gjithçka mirë, por duhet të tregohemi më cinikë.

Mungoi disi ekuilibri sot?
Sigurisht, pasi me dy anësorë si Hakimi e Perisic që shtyjnë shumë, humbet diçka në fazën difensive… dhe të mendosh që ka disa që kërkojnë edhe një fantazist. Megjithatë të dy golat që pësuam ishin lehtësisht të evitueshëm.

Kolarov duket se vuan si mbrojtës…
Unë mendoj se ai është roli i tij i duhur në këtë moshë, pastaj sigurisht që duhet të vijojmë të punojmë, pasi ka vend për përmirësim. Tani kemi humbur dhe analizojmë gabimet individuale, por e theksoj se ne kemi bërë ndeshjen dhe kemi krijuar raste të shumta. Nëse do të kishim fituar, të gjithë do të ishit duke folur për një Inter të bukur.

Mos duhej të kishit mbajtur Godin?
Për merkaton nuk flas, pasi të gjithë vendimet i kemi marrë bashkë me drejtuesit. Puna ime është të punoj shumë me organikën që kam në dispozicion dhe të marr më të mirën prej tyre.

Duket se mungon një mesfushor që depërton në gjysmëfushën kundërshtare…
E kemi Barellën, që e ka bërë shpesh sot këtë punë. Shpesh shoh veten time te ai, por është i ri dhe ka një marzh shumë të madh përmirësimi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency