Miqesore

Conte e nis mbarë, Interi fiton miqësoren me Luganon

Nisi ashtu siç duhej sezoni i ri për Interit, edhe pse bëhet fjalë vetëm për një miqësore. Një start me këmbën e mbarë edhe për trajnerin Antonio Conte, për të cilin pritshmëritë në krye të zikaltërve janë të mëdha. 1-2 triumfoi Interi në testin me Luganon, ku shënuan blerja e re, Sensi, dhe Brozovic, me pesha të rënda si Icardi dhe Naingolan që janë larguar nga grumbullimi.

Me mungesa të shumta në formacion dhe me skemën 3-5-2 ende në kolaudim, zikaltrit e nisën miqësoren me Handanovic në portë, D’Ambrosio, De Vrij dhe Skriniar në mbrojtje, ndërsa pesëshja e mesfushës përbëhej nga Candreva, Gagliardini, Brozoviz, Sensi e Perisic. Në sulm dyshja Esposito-Longo. Në minutën e 25-të Sensi shënoi një gol të bukur pasi mori një top nga Brozovic, ndërsa pak para se të mbyllej pjesa e parë dyfishoi mesfushori kroat.

Gjatë pjesës së dytë Conte e ndryshoi të gjithë skuadrën, e për rrjedhojë 3 minuta para fundit të kohës së rregullt shkurtoi diferencën futbollisti kosovar Leotrim Kryeziu. Në stadiumin e Luganos nuk mungojë një banderolë në mbështetje të Sinisa Mihajlovic, që një ditë më parë dha lajmin e keq se vuante nga leucemia.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency