Premier League

Conte e pranon: Hendeku me Chelsea-n, i madh, duhen vite punë…

Trajneri i Tottenhamit, Antonio Conte, theksoi edhe një herë pas humbjes 2-0 përballë Chelsea-t që skuadra e tij ka diferenca të mëdha në cilësi me klubet e tjera të mëdha në Premier League.

“Kam qenë shumë i qartë në qëndrimin tim, diferenca mes nesh dhe Chelsea-t është shumë e madhe. Kur humbet tri ndeshje në 10 ditë do të thotë se kundërshtari juaj është më i mirë se ju në shumë aspekte. Jam krenar për lojtarët e mi, sepse bëmë një përpjekje, por ndonjëherë nuk mjafton për të dhënë 100%, kur luan kundër një skuadre si kjo nuk është e thjeshtë. Ka shumë gjëra, për të cilat duhet të punojmë, jo vetëm në fushë. Duhet të përmirësoheni në të gjitha aspektet, duhet të provosh për dy ose tre vjet që te jesh konkurrues. Ne po punojmë shumë dhe kjo dallohet.”

Sa i merkatos së janarit, Conte theksoi:

“Nuk e konsideroj tregun e transferimeve diçka kaq të rëndësishme, mund të jetë një mundësi nëse ke nevojë për përforcime. Unë kam folur me klubin dhe ua thashë vizionin tim. Nëse ekzistojnë mundësitë, situata mund të përmirësohet, por duhet të pushosh për shumë vite për të ndërtuar diçka të rëndësishme dhe për të qenë më konkurrues.”

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency