Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Conte e pret me entuziazëm, Napoli një hap larg lojtarit të Realit

Napoli i Antonio Contes është gati të mbyllë nënshkrimin e parë të epokës së re: Rafa Marín. Klubi napolitan prej ditësh kërkon përshpejtimin e bisedimeve për të siguruar sa më parë shërbimet e qendërmbrojtësit në pronësi të Realit që ka shkëlqyer gjatë huazimit tek Alavés.

Për lojtarin e rritur në akademinë e klubit “merengues” konkurrenca është e fortë, pasi interesohen edhe Milanin me Bayer Leverkusenin.

Lexo edhe: 

Trajneri i ri Napolit e konsideron atë perfekt për sistemin e tij të lojës dhe e pret me entuziazëm dhe idenë për të pasur një rol protagonist në një skuadër që pa pjesëmarrjen në kompeticionet europiane synon të luftojë sërish për titullin kampion në Serinë pas një vendi të 10-të zhgënjyes.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...