Premier League

Conte: Eriksen lojtar dhe njeri i madh, dyert e Tottenham të hapura për të

Christian Eriksen ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka nisur nga puna për t’u rikthyer në fushat e blerta. Fantazisti danez ndërpreu bashkëpunimin me Interin në dhjetor për shkak të vendosjes së debrifilatorit, pasi në Itali është e palejueshme të luhet në kushte të tilla.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

29-vjeçari po stërvitet në Zvicër me skuadrën e Chiassos, ndërsa menaxheri i tij po punon për t’i gjetur një ekip të ri. Rreth situatës së fantazistit nordik ka folur Antoni Conte. Të dy bashkë punuan tek Interi, duke ia dalë të fitonin titullin kampion sezonin e kaluar në Itali.

Në konferencën për shtypin përpara takimit kundër Morecambe në FA Cup, trajneri i Tottenhamit nuk mohon rikthimin e Eriksen tek ekipi londinez, aty ku ai luajti gjatë viteve 2013-2022. “Nuk kam biseduar kohët e fundit me Eriksen, por do të jetë diçka e bukur ta shohim përsëri në një fushë futbolli duke shkelmuar topin.

Po flasim për një futbollist shumë të rëndësishëm, sidomos për një person të mrekullueshëm. Ajo çfarë ndodhi verën e kaluar nuk ishte një ngjarje aspak e bukur për të dhe personat që punojnë me të dhe ata që e njohin. Unë kisha shumë frikë… “

Në fund nuk mungon “ftesa”. Rikthimi në Premier League? Mendoj se porta e Tottenham është gjithmonë e hapur për të”, deklaroi trajneri i skuadrës londineze.

Quiz Cat: No Quiz found

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency