Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Conte kërkon vazhdimësinë: Dua vetëm të fitoj, nuk mjaftohem me lojë të bukur

Tottenham u rikthye te suksesi në Premier League teksa pas disfatës me Burnley, mposhtën në transfertë me rezultatin e thellë 0-4 Leeds. Të besuarit e trajnerit Antonio Conte duket se kishin reflektuar pas disa ndeshjeve me ulje e ngritje, ndërsa tekniku italian pas sfidës theksoi se ai kërkon vetëm të fitoj dhe nuk mjaftohet me faktin se është pjesë e kampionatit më të fortë në botë.

“Ndonjëherë flas butësisht, por ka raste kur përdor edhe fjalë të ashpra. Unë kam vetëm një qëllim, të përmirësoj skuadrën. Duhet të përmirësohemi në shumë aspekte dhe në ndeshjen ndaj Leeds kam parë një dëshirë të lojtarëve për të luftuar në çdo cep të fushës. Dua që kjo ndeshje të jetë një start dhe jo thjesht një episod i shkëputur.

Fjalët e mia kanë qenë shumë të qarta për skuadrën. E përsëris se nuk jam një trajner që mjaftohem me të luajturit bukur një ndeshje dhe ta shijoj atë. Nuk mjaftohem as me faktin se jam rikthyer në Premier League, në atë që është kampionati më i fortë në botë. Unë dua të krijoj diçka të rëndësishme, të luftoj dhe të fitoj”, u shpreh Conte.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...