Serie A

Conte kundër shitjes së Lautaros, kërkon edhe Cavanin zikaltër për të kompletuar sulmin

Pavarësisht këmbënguljes së madhe për të transferuar Lautaro Martinezin, Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë, pasi Antonio Conte ka kërkuar mbajtjen me çdo kusht të sulmuesit argjentinas ndaj e vetmja mënyrë për ta marrë nga Interi është pagesa e klauzolës prej 111 milionë eurosh.

Zikaltrit kanë ndërmend të kënaqin trajnerin ndaj po këmbëngulin dhe po refuzojnë çdo ofertë të ardhur nga Spanja, që përfshin edhe futbollistë të tjerë, por mund të jenë të pafuqishëm ta mbajnë Lautaron, nëse katalanët paguajnë klauzolën dhe vetë sulmuesi preferon largimin.

Nga ana tjetër Conte po planifikon që edhe sezonin e ri t’i besojë dyshes Lautaro-Lukaku, me të cilët ka kohë që punon dhe ka arritur t’i shndërrojë në goleadorë të frikshëm, ndërsa rezerva e parë e tyre pritet të jetë uruguaiani Edinson Cavani.

Ky i fundit do të jetë lojtar i lirë pas muajit qershor dhe ka shumë dëshirë të rikthehet në Itali, atje ku Interi do ta mirëpriste krahëhapur, por që të nënshkruajë me zikaltrit, Cavani duhet të pranojë një pagë jo më të lartë se 8 milionë euro.

Uruguaiani e njeh mjaft mirë kampionatin italian, pasi e nisi pikërisht aty shpërthimin e tij, fillimisht me Palermon e më pas me Napolin, para se të transferohej te PSG, ndërsa për vetë cilësitë që ka, mund të luajë në sulm si me Lukakun, ashtu edhe me Lautaron.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency