Serie A

Conte: Lukaku i zemëruar më bën të lumtur, Eriksen inteligjent

Antonio Conte, në përfundim të derbit me Milanin në Kupëm e Italisë, u shpreh se zikaltrit e merituan fitoren. Gjithashtu, trajneri zikaltër, foli për reagimin e Lukakut dhe rëndësinë e golit të Eriksenit.

“Këto janë ndeshje derbi, nuk është kurrë shëtitje. Ne e ndienim shumë, edhe ata. E merituam këtë këtë fitore për tifozët, sepse e ndienim mbështetjen e tyre. Tani le të përqendrohemi te Benevento.”

Episodi Lukaku-Ibra: “Nuk kam folur me të dhe nuk e kuptova se çfarë ndodhi. E di që gjatë lojës mund të ndodhë që të ketë situata mbi krye, e rëndësishme është që gjithçka të mbyllet aty. Nga njëra, isha i kënaqur kur e pashë duke përplasur me një fitues si Ibra. Ai po rritet nga pikëpamja e karakterit dhe është e rëndësishme për ne. Nëse ai zemërohet herë pas here, do të isha i lumtur.”

Eriksen, vendimtar: “E kam përsëritur për një muaj rresht, askush nuk do të mbërrijë dhe askush nuk do të largohet. Me Eriksenin po punojmë nga një këndvështrim taktik për të gjetur një alternativë për Brozovicin dhe ai mund ta bëjë këtë. Është inteligjent, ka cilësi dhe është pjesë e projektit tonë. Jam i lumtur që ai shënoi këtë gol, i cili shpresoj se do t’ia çlirojë. Ai është një djalë tepër i mirë dhe i pastër”.

Në garë për dy objektiva: “Bilancin ua lë të tjerëve, unë kam pritshmëri. Njerëzve u duhet dhënë kohë për të punuar dhe ne po bëjmë gjëra të rëndësishme. Kur bëhen analizat për Interit, gotën e shohin gjithmonë gjysmë bosh, por ne duhet të punojmë dhe të bëjmë më mirë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency