Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Conte me ide të qarta, përjashton nga grupi katër futbollistë të Tottenhamit

Premier League ka nisur dhe Antonio Conte i ka idetë e qarta për organikën me të cilën do të përballojë sezonin, teksa ka “djegur” plot 4 futbollistë, të cilët duhet të gjejnë ekip tjetër deri në fund të merkatos.

Tanguy Ndombele, Giovanni Lo Celso, Harry Winks dhe Sergi Reguilon janë 4 futbollistët që nuk bëjnë më pjesë në planet e Tottenham dhe Conte i ka dërguar të stërviten veçmas deri sa të gjejnë një ekip tjetër.

Dy të parët kanë kërkesa nga Italia, me Napolin që sheh te Ndombele zëvendësuesin ideal të Fabian Ruiz dhe Fiorentinën që dëshiron Lo Celson për të kompletuar formacionin.

Sa i përket Reguilon, disa klube spanjolle janë gati ta marrin në huazim, megjithatë deri në fund të merkatos të 4 duhet të gjejnë një tjetër ekip për të mos mbetur pa luajtur, pasi mesazhi i Contes është i qartë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....