Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Conte mendon vetëm për milionat, PSG nuk ka nevojë për trajnerë të tillë”

Ditët e fundit emri i Antonio Contes është lidhur me PSG-në. Mauricio Pochettino do të largohet në fund të sezonit dhe drejtuesit e 10 herë kampionëve të Francës pritet t’i besojnë stolin teknikut të Tottenham, zgjedhje për të cilën është totalisht kundër Jerome Rothen, ish-futbollisti i ekipit kryeqytetas, aktualisht komentator i RMC Sport.

PSG nuk ka nevojë për një trajner si Conte, më mirë të qëndrojë aty ku është. PSG duhet të rindërtojë një imazh shumë më të shëndetshëm, kemi nevojë për njerëz me pasion të madh për futbollin. Nuk po them që Conte nuk është pasionant, por duket se ai është më shumë i interesuar për ceqet e milionave.

Nëse ai do të vinte këtu me motivimin e duhur, atëherë dakord, sepse ka grintë dhe kam përshtypjen se identifikohet menjëherë me klubin që drejton. Por jo në kushte të caktuara ekonomike, nuk ia vlen të afrosh një trajner me rrogë shumë të lartë”, deklaroi Rothen.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....